Oznaki że twój partner cię zdradza
Poradniki

Jak dowiedzieć się czy twój partner cię zdradza

Czy podejrzewasz, że twój partner cię zdradza? Może masz podstawy, żeby tak pomyśleć – ale jak możesz się upewnić?
Oszukiwanie jest czymś, co może się zdarzyć każdemu w związku. Nie zawsze jest to spowodowane tym, że ktoś jest słaby, ale może się to również zdarzyć z powodu różnych innych czynników, takich jak stres, presja ze strony rodziny lub przyjaciół, problemy z niepewnością itp. Możesz uważać że twój partner cię zdradzam, jednak przed wykonaniem jakichkolwiek kroków, należy się w tym upewnić.

Oto kilka sygnałów, które mogą świadczyć o tym, że twój partner cię zdradza:

 • Zmiana nastroju i zachowania

Jeśli twój partner nagle zmienił swój nastrój lub zachowanie, to może to być sygnał, że coś jest nie tak. Może być mniej rozmowny niż zwykle, albo może się unikać kontaktu wzrokowego. Może także stać się bardziej agresywny lub nerwowy niż zwykle.

 • Zmiana w stylu życia

Jeśli twój partner nagle zaczął się bardziej dbać o siebie – np. uprawia więcej sportu, czy też zaczął lepiej się odżywiać – to może to być sygnał, że ma coś do ukrycia.

 • Zmiana w kontaktach z przyjaciółmi i rodziną

Jeśli twój partner nagle przestał się spotykać z przyjaciółmi lub rodziną, to może to być sygnał, że coś jest nie tak. Może się tak dzieje, ponieważ ma coś do ukrycia – np. spotyka się z kimś innym.

 • Brak zaufania

Jeśli twój partner staje się coraz bardziej podejrzliwy i nieufny wobec ciebie, to może to być sygnał, że on sam ma coś do ukrycia.

 • Unikanie rozmów na temat waszej relacji

Jeśli twój partner unika rozmawiania o waszej relacji, to może to być sygnał, że coś jest nie tak. Może on nie chce rozmawiać o tym, ponieważ ma coś do ukrycia.

Pamiętaj, że to są tylko sygnały – to nie oznacza, że jeśli twój partner ma jeden lub dwa z nich, to na pewno cię zdradza. Ale jeśli masz powody, by podejrzewać, że twój partner cię zdradza, to warto porozmawiać o tym z nim i upewnić się, co się dzieje.

Jak zareagować na zdradę?

Zdradzeni czują się zwykle zranieni, rozczarowani i zawiedzeni. Możesz czuć się załamany/a, a nawet chcieć uciec od problemu. Jeśli jednak zdecydujesz się zostać i poradzić sobie z zadaniem, jakim jest zmierzenie się z zdradą, pamiętaj o kilku ważnych rzeczach.

Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest to, żebyś nie obwiniał/a siebie. Zdradzenie to nie Twoja wina, a winę ponosi osoba, która Cię zdradziła. Nie daj się ponieść emocjom i nie szukaj usprawiedliwienia dla zdradzającego.

Drugą ważną rzeczą jest to, żebyś nie obwiniał/a swojego partnera. Zdradzenie to jego wina, a nie Twoja. Nie możesz go obwiniać za to, że zostałeś/aś zraniony/a. Nie daj się ponieść złości i nie szukaj na nim winy.

Trzecią ważną rzeczą jest to, żebyś nie próbował/a uciec od problemu. Zmierzenie się z zdradą jest trudne, ale jeśli chcesz poradzić sobie ze swoim zranieniem, musisz zostać i pracować nad tym. Nie uciekaj od swojego partnera, nie uciekaj od rozmowy.

Ostatnią, ale równie ważną rzeczą jest to, żebyś nie pozwolił/a, by zdradzenie Cię zniszczyło. Zranienie może być bardzo głębokie, ale jeśli będziesz pracował/a nad tym, możesz poradzić sobie ze swoim bólem i odbudować swoje zaufanie.

Pamiętaj o tych ważnych rzeczach i bądź silny/a. Zdradzenie to trudna sytuacja, ale jeśli będziesz się trzymał/a tych wskazówek, możesz sobie poradzić.

Co możesz zrobić jeśli podejrzewasz że twój partner cię zdradza?

Podejrzewasz, że twój partner cię zdradza? Jeśli tak, to prawdopodobnie zastanawiasz się, co możesz zrobić, aby się upewnić. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, jeśli podejrzewasz, że twój partner cię zdradza:

 • Porozmawiaj z nim o tym, co czujesz.

Pierwszym krokiem jest porozmawianie z partnerem o tym, co czujesz. Jeśli masz jakieś podejrzenia, powinieneś mu je przedstawić. Może się okazać, że twoje podejrzenia są bezpodstawne, ale jeśli tak nie jest, to będzie miał szansę się wyjaśnić.

 • Spójrz na jego zachowanie.

Jeśli podejrzewasz, że twój partner cię zdradza, warto też zwrócić uwagę na jego zachowanie. Czy jest ostatnio bardziej tajemniczy niż zwykle? Czy unika rozmów o tym, co robił ostatnio? Ma więcej sekretów niż zwykle?

 • Posłuchaj swojego instynktu.

Jeśli coś Ci mówi, że coś jest nie tak, to prawdopodobnie tak jest. Jeśli masz silne podejrzenia, że twój partner cię zdradza, warto je sprawdzić.

 • Zwróć uwagę na jego telefon.

Czy twój partner zawsze trzyma swój telefon przy sobie? Czy unika rozmów przez telefon przed tobą? A może ostatnio dzwoni do kogoś tajemniczo i szybko rozłącza się, gdy tylko się pojawisz? Jeśli tak, to może być to sygnał, że coś jest nie tak.

 • Sprawdź jego komputer i telefon.

Jeśli masz jakiekolwiek poważne podejrzenia, że twój partner cię zdradza, warto sprawdzić jego komputer i telefon. Czy korzysta z nich częściej niż zwykle? Czy są jakieś tajemnicze wiadomości lub połączenia?

 • Porozmawiaj z jego przyjaciółmi lub rodziną.